Portugalsko

Portugalsko nejsou jen velké, nekonečné vinohrady, ale je to i množství malých vinohradů, které jsou pečlivě opracovávány. Půdy obsahují žulu, dioritické křemenné vyvřeliny se stopami břidlice a dalších rozmanitých hornin. Země se koupe v paprscích slunce po více než 3000 hodin ročně a nevelké množství srážek se soustřeďuje hlavně do měsíců zimních. Sever země je oteplován severoatlantickým Golfským proudem a oceán tvoří také nedílnou zásobárnu vláhy. Jih Portugalska je pak teplejší a o poznání sušší s klimatem středomořským.

Portugalsko je často nazýváno vycházející hvězdou světového vinařství a nutno říci, že zcela poprávu. Kdo by neznal typická portská vína s vysokým množstvím alkoholu, dá se říci, že trochu ve stínu těchto porstkých dolihovaných vín, odpočívají velmi zajímavá a pro milovníky vína překvapivě lahodná, vína tichá.

Tato země prošla, v oblastí vinařství, velikým vývojem. Stále více výrobců používá nejnovější metody zpracování hroznů a právě takovým vinařstvím je i námi prezentované vinařství CARMIM, která vyrábí skvělá vína již od roku 1971. Vína zrozená v oblasti Alentejo jsou jedinečná, zvláštní a odráží poctivou práci vinařů a typičnost místního terroiru.

Nahrávám...