Chile

Chile je 60 až 400km úzký, avšak nebývale dlouhý (5000km) pás země na úpatí And, ovívaný Tichým oceánem. Díky různým typům terroiru a mikroklimat nabízí tato země také různorodost druhů vína.

Vinařství je zde soustředěno mezi 27 a 39 stupeň jižní šířky a to v délce 1400 km. V Chile je 116 000ha. vinohradů, z nichž přibližně polovina se nezavlažuje. Podnebí je zde velmi extrémní, od horkých poměrů na severu, až k velmi vlhkým na jihu. Také Chile muselo začít přizpůsobovat svou tvář vinařství na konci 70. let světovým trendům, a tak byly vinice postupně osazovány novými odrůdami. Zdomácněl tu tak například Merlot, Syrah, Cabernet Sauvignon a pro výrobu vín bílých Chardonnay a Sauvignon.

Také zařízení bylo nahrazeno hypermoderními materiály. Začaly se zde používat nové dubové sudy menších velikostí (barrique) než doposud a díky obrovským investicím španělských a francouzských renomovaných podniků a pečlivé práci jejich enologů se chilská vína stále častěji stávají nejenom módní záležitostí, nýbrž si podmaňují i znalce vína.

Naši someliéři vsadili při výběru na vinařství Vina Casa Tamaya. Vinařství je to malé z netradiční severské oblasti Limari Valley. Vína produkuje skvělá a my věříme, že si k Vám cestu najdou.

Nahrávám...