Austrálie

Přestože je Austrálie oproti ostatním vinařským zemím v nevýhodě v tom, že začala s výrobou jakostních vín později, jsou zde dnes vyráběna vína obdivuhodných kvalit v opravdu nepřeberném množství a i když se Evropa dlouhá léta bránila dovozu vín z Austrálie, musela nakonec přeci jen rezignovat, neboť lahodná australská vína, která jsou velmi příznivá svou cenou a nemusí léta zrát v lahvích, si vybrala sama veřejnost. První osazování révou vinnou, za účelem výroby vína se datuje na počátek 19. století, kdy zde Skot James Busby osázel první vinice Hunter Valley na východním pobřeží. Dnes je pěstování révy rozšířené po celé Austrálii.

Byť Evropanům připadají australské vinohrady gigantické, není tato země řazena mezi takové velikány jakými jsou Itálie, Francie či Španělsko a to také zásluhou přírodních úkazů, živlů a škůdců jako kroupy, déšť, extrémní sucha, či požáry, klokani, lišky a papoušci, kteří zničí každý rok velkou část sklizně. Nejrozšířenějšími odrůdami jsou Chardonnay, Cabernet Sauvignon, Merlot, Shiraz, zatímco do 70. let bylo největším hitem sladké víno z odrůdy Riesling.

V Austrálii je zavlažování vinic zcela normálním jevem a tato zařízení bývají propracovány do detailu tak, aby voda dopadala na keř po kapkách, do výšky, kterou určí sám vinař. Díky optimální rovnováze mezi sluncem a vlhkostí, mají australské hrozny dostatek vonných a chuťových substancí. Naše firma Vám přináší vína z oblastí Goulburn Valley a Strathbogie Ranges a věříme, že Vás osloví díky zajímavému poměru mezi cenou a kvalitou.

Nahrávám...